fbpx
 • Eagle HR in Deland

  Great people.

 • Receiving

  A job offer

 • Keep in touch

  Stay updated

UKRAIŃSCY PRACOWNICY W POLSCE
Przedsiębiorcy w Polsce

coraz częściej korzystają z pracowników pochodzących z Ukrainy. Ukraińscy pracownicy są dla pracodawców możliwością aby szybko wypełnić braki kadrowe na polskim rynku, bez konieczności podejmowania długotrwałych zobowiązań. Bogata baza naszych Ukraińskich kandydatów może zasilić firmy z niemal każdej branży. W zależności od oczekiwań pracodawcy mamy do zaoferowania zarówno ogólny personel jak i specjalistów wykwalifikowanych  w danej branży.

Osoby z Ukrainy które przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych  są zdeterminowane aby wykonać swoją pracę jak najlepiej. Pracownicy Ukraińscy  są zaangażowani w powierzoną im pracę , starają się aby ich działania zostały docenione. Polscy pracodawcy doceniają pracowników ze Wschodu za ich kulturę wykonania pracy oraz pracowitość. Ukraińcy chętnie poszerzają swoje kwalifikacje aby mieć większe możliwości zarobkowe. Warto przyjąć takie osoby i przyuczyć do pracy, którą mają wykonać. Obcokrajowcy są cenieni również za swoją elastyczność i dość częstą chęć pracy po godzinach aby zarobić więcej.

Jako HBCS Agencja Pracy Tymczasowej

zajmujemy się pozyskiwaniem pracowników z Ukrainy, przeprowadzamy rekrutację zgodną z oczekiwaniami naszych klientów oraz prowadzimy obsługą zatrudnionego już personelu. Firmy korzystają z naszego wsparcia przede wszystkich dlatego aby zwiększyć swoją efektywność działania. Pracodawcy chcą poprawić sytuacje majątkową i zawodową, co motywuję ich do wzmożonej wydajności. Firmy są nierzadko zdeterminowane na rozwój i nabywanie nowych umiejętności. Skorzystanie z usług agencji ma za zadanie ograniczyć koszty jakie firma ponosi  na zatrudnienie oraz usprawnić proces zarządzania zasobami ludzkimi.

Nie boimy się stwierdzić, że pozyskiwanie Ukraińskich pracowników stało się  trendem w Polsce. Coraz rzadziej na polskim rynku pracy można znaleźć firmę  która nie zatrudnia osób z Ukrainy, te firmy stanowią mniejszość. Ta tendencja świadczy o tym, że zatrudnienie ukraińskiej siły roboczej jest opłacalne dla naszych polskim przedsiębiorców.pomaga uzupełnić braki

Pomagamy uzupełnić braki kadrowe

Nasza Agencja Pracy Tymczasowej pomaga uzupełnić braki kadrowe na polskim rynku pracy. Pozyskujemy pracowników z Ukrainy i nie tylko, dla przedsiębiorców z przeróżnych branż. Duża część naszych klientów pochodzi z sektora przemysłowego i usługowego. Jednak my nie ograniczamy się do danych sektorów , jesteśmy otwarci i elastyczni na  potrzeby rynku pracy.  

Oferujemy doraźną pomoc w sprawnym i efektywnym uzupełnianiu kadry. Nasze usługi są dobierane indywidualnie pod potrzeby klienta, aby nasze działania były jak najbardziej skuteczne. Skorzystanie z usług agencji to świetne rozwiązanie w przypadku wdrażania krótkoterminowych projektów które często wymagają zatrudnienia personelu tylko na pewien okres. Przedsiębiorcy  chwalą sobie nasze wsparcie w okresach szczególnie intensywnej pracy, w których sięgają po zatrudnianych przez nas pracowników tymczasowych.

Chcesz Porozmawiać? Zamów Kontakt! 
PRACA TYMCZASOWA- Szansa Dla Pracownika I Pracodawcy – Czy Warto?

Pracownicy tymczasowi są rozsądnym rozwiązaniem dla firm i instytucji, które w obliczu pandemii nadal się rozwijają. Natomiast ilość polskich pracowników może spadać z racji na rosnącą ilość zachorowań. W dzisiejszych czasach osoby  szukające stałego miejsca pracy często korzystają z możliwości jakie daje rozpoczęcie pracy tymczasowej. Skorzystanie z oferty  Agencji Pracy Tymczasowej jest często opłacalne zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej – Główna zaleta?

odciążą pracodawców z wielu obowiązków związanych z poszukiwaniem nowych pracowników zatrudnionych tymczasowo. Agencja dba o znalezienie odpowiednich osób o preferowanych umiejętnościach czy wykształceniu. 

Firmy chcące zatrudnić nowych pracowników na pewien sezon korzystają z usług Agencji Pracy Tymczasowej. Następnie agencja zajmuję się rekrutacją osób na dane stanowiska pracy. Osoby zainteresowane pracą tymczasową podpisuję umowę z agencją ,którą zobowiązuje ich do tymczasowej pracy w ustalonej firmie. A więc Praca Tymczasowa jest prawnym stosunkiem zawartym pomiędzy trzema podmiotami. 

Praca tymczasowa – Okazja na rozwój?

może być znakomitą możliwością rozwoju zarówno dla pracodawcy jaki dla pracownika. Pracownicy tymczasowi umożliwiają pracodawcą wywiązywanie się ze zwiększonych ilości zadań w danym okresie. Z usług agencji rekrutacyjnej lubią korzystać duże firmy, które mają zmienne natężenie pracy. Miewają okresy w ciągu roku, w których  potrzebują większej liczby pracowników do wywiązania się ze wszystkich zadań. Pracodawcy wypożyczają tymczasowych pracowników. Również na czas, gdy znaczna część załogi udaje się na urlopy, a pracodawcy nie chcą doprowadzić do spadku efektywności w firmie.

Pracownicy tymczasowi są zatrudniani w coraz to nowych branżach. Perspektywy zawodowe dla osób chcących pracować tymczasowo są coraz większe, jednak nie każda praca może być wykonywana przez pracowników tymczasowych. Pracownicy tymczasowi nie mogą podjąć się pracy  między innymi w szczególnie niebezpiecznych warunkach czy na stanowiskach pracy biorących udział w strajkach.

Podejmując pracę tymczasową

Osoba podejmująca pracę tymczasową nie podpisze umowy ze swoim bezpośrednim pracodawcą. Lecz z Agencją Pracy Tymczasowej – najczęściej są to umowy cywilnoprawne. Choć z prawnego punktu widzenia jest również możliwość podpisanie umowy o pracę. Tymczasowo zatrudniony nie powinien pracować u jednego pracodawcy więcej niż łącznie 12 miesięcy. W przeciągu 36 następujących po sobie miesięcy. Jest jednak wyjątki od tej reguły, bowiem jeżeli pracownik zastępuje innego pracownika może przepracować do 36 miesięcy u tego samego pracodawcy.

Zarobki pracowników tymczasowych

nie mogą  być niższe od tych oferowanych  pracownikom zatrudnionym na stałe na podobnym stanowisku. Jeśli chodzi o czas wykonywania pracy przez pracownika tymczasowego to ma on być zgodny z ustawodawcą.

Praca tymczasowa jest świetną opcją dla osób młodych, uczących się w szkole czy studiujących  ,które dopiero zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe czy też chcą dorobić podczas wakacji. 

Agencje Pracy Tymczasowej cieszą się  coraz większą popularnością zarówno wśród pracodawców jak i pracowników. Osoby pracujące tymczasowo to często ludzie młodzi, czy też obcokrajowcy którzy pragną zarabiać więcej niż na podobnym stanowisku w swoim ojczystym kraju.

Chcesz Porozmawiać? Zamów Kontakt! 
AGENCJA PRACY TYMCZASOWEJ- KORZYŚCI DLA PRACODAWCY

Agencja Pracy Tymczasowej najczęściej jest kojarzona z pomocą dla osób bezrobotnych ,które pragną znaleźć pracę adekwatną do ich kwalifikacji i umiejętności.

Agencja Pracy Tymczasowej  stanowi  ogromną pomoc dla  firm i przedsiębiorców, którym zależy na pozyskaniu odpowiednich pracowników. Wiele firm nie posiada w swojej działalności działu rekrutacji a innym szkoda czasu aby zajmować się rekrutacją samodzielnie. Wybierając agencję, otrzymują oni szereg płynących z tego tytułu korzyści. W artykule omówimy zalety korzystania ze wsparcia agencji rekrutacyjnej.

Agencje Pracy są to prywatne firmy działające na podobnych zasadach jak Urząd Pracy. Firmy rekrutacyjne  zajmują się poszukiwaniem  odpowiednich  stanowisk pracy dla pracowników oraz pozyskać ich dla określonych firm.

Agencja Pracy Tymczasowej w Międzyrzeczu

zajmuję się przede wszystkim rekrutacją oraz selekcją pracowników tymczasowych z Ukrainy zatrudnianiem  ich, nawiązywanie współpracy z pracodawcami i delegowaniem pracowników do pracodawców.

Skorzystanie z Agencji Pracy Tymczasowej  wiąże się z dużą oszczędnością czasu dla firm. Rekrutacja osób  z Ukrainy to niezwykle pracochłonny i skomplikowany proces. Posiadamy wiedzę branżową związaną z zatrudnieniem pracowników z Ukrainy, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozwiązać najbardziej złożone kwestie dotyczące rekrutacji tymczasowych.

Współpraca z Agencją Pracy Tymczasowej

wiąże się również z mniejszą ilością   działań dla firmy. Pracodawcy nie są obarczeni formalnościami związanymi z podpisaniem umowy  z daną osobą. Pracodawca płaci agencji określoną sumę pieniędzy i sam nie ma wobec niej żadnych zobowiązań. 

Skorzystanie z Agencji Pracy Tymczasowej jest dużą oszczędnością dla firmy. Zatrudnienie osób z Ukrainy jest szansą dla firm na sporą oszczędność. Siła nabywcza polskiego wynagrodzenia jest korzystna dla Ukraińców. Przez co godzą się oni na mniejsze stawki niż te popularne wśród Polaków. Pracodawcy dzięki skorzystaniu ze wsparciu w rekrutacji mogą zaoszczędzić również na zatrudnianiu wykwalifikowanych osób. Zajmujących się sprawami kadrowo-płacowymi, nie muszą kupować sprzętu biurowego, specjalnych programów.

Elastyczność zatrudnienia

odgrywa ogromną rolę. Zmiany na rynku pracy są bardzo dynamiczne .  Firmy coraz częściej zmieniają branżę, pracowników czy zakres oferowanych usług ze względu na potrzeby rynku. Pracodawcy mogą skorzystać  z wachlarzu możliwości jakie daje im  Agencja Pracy Tymczasowej- nie muszą martwić się co zrobić z pracownikami zatrudnionymi na stałe. Mogą skorzystać  z tzw. ‘’ Outsourcingu pracowniczego’’ czyli wypożyczenia pracowników.

Ogromne znaczenie dla pracodawców ma niewątpliwie  wybór odpowiedniej agencji, z którą pracodawca ma podjąć współpracę. Skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego zespołu w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie i rozwój firm.

Chcesz Porozmawiać? Zamów Kontakt!
Polskie Prawo Wizowe Kontra Sytuacja na Białorusi?

         Od początku tego roku do 31 lipca ponad 90 tys. Białorusinów otrzymało wizy w Polsce, z czego 9 tys. to wizy humanitarne. 

Protesty na Białorusi pod koniec  maja 2020r. miały swój początek jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Przeciwnicy Łukaszenki licznie protestowali już przed wyborami a po wyborach-          które zarówno przez opozycję, jak i większość państw i organizacji międzynarodowych były uważane za sfałszowane protesty odbywały się już w całym kraju- w większym składzie i na większą skalę. Strajki były brutalnie tłumione. Tysiące uczestników było karanych, prześladowanych, torturowanych, trafiali do więzienia. 

Ogromna skala represji białoruskiego społeczeństwa spowodowała zmiany przepisów wizowych w polskim prawie. Dla osób, które posiadają wizę humanitarną wprowadzono możliwość  rozpoczęcia pracy w Polsce bez dodatkowych zezwoleń. Według danych z MSZ od czerwca 2020r. do końca lipca 2021r. w Polsce przyznano 178 tys. 711 wiz dla Białorusinów, z czego 12 1190 to wizy humanitarne. Natomiast od początku tego roku  do 31 lipca przyznano aż 90 tys. 11 wiz, z czego 8844 to wizy humanitarne.

Jeśli porównamy aktualne dane liczbowe wydanych wiz z tymi z 2019r. widać dużą różnicę.  W roku 2019 wydano łącznie 358 421 wiz, spośród nich tylko 7 stanowiły wizy humanitarne.

Trudna sytuacja z jaką społeczeństwo Białoruskie musiało się zmierzyć miała też duży wpływ na zmiany przepisów wizowych w Polsce. Aby choć w taki sposób pomóc  Białorusinom wprowadzono w Polsce przepisy dzięki którym polskie prawo umożliwia łatwiejszy dostęp do pracy i osiedlania się w Polsce. Z danych liczbowych wynika, że sporo osób z tego skorzystało i po wprowadzeniu tych przepisów znacznie więcej Białorusinów zdecydowało się podjąć pracę w Polsce.

Chcesz Porozmawiać? Zapisz się na rozmowę
Jak zatrudnić osobę z Ukrainy za pośrednictwem Agencji Pracy?
Jak zatrudnić osobę z Ukrainy za pośrednictwem Agencji Pracy?

   Proces zatrudnienia osoby z Ukrainy jest pracochłonny i skomplikowany. Ewentualna pomyłka lub niedopatrzenie, może znacząco przedłużyć procedurę administracyjną. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia agencji pracy. Większość obowiązków związanych z zalegalizowaniem pracy, pobytu i zatrudnieniem pracowników zagranicznych, w tym tych z Ukrainy, przejmują bowiem agencje. Pracodawcy powinni jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Oto one:

1. Zastanów się jakich pracowników poszukujesz

Przed skontaktowaniem się z agencją pracy warto przygotować wstępny profil pracownika. Podstawowe  informacje, które ułatwią agencji dobranie odpowiednich osób na dane stanowisko to:

 • nazwa stanowiska pracy,
 • zakres obowiązków danego stanowiska,
 • czas na jaki chcemy zatrudnić obcokrajowców,
 • ilość pracowników jaką poszukujemy,
 • wynagrodzenie jakie oferujemy.

   Przygotowanie opisu  stanowisk sprawi, że agencja będzie w stanie szybciej znaleźć osoby które sprostają oczekiwaniom pracodawcy. Ta kwestia jest też istotna dlatego, iż zgodnie z prawem  nie każdą pracę można powierzyć pracownikowi zatrudnionego poprzez agencję pracy. Pośrednictwo agencji jest wykluczone w przypadku stanowisk, w których występują czynniki szczególnie niebezpieczne. Cudzoziemcami zatrudnionymi przez agencję pracy nie można również zastąpić pracowników zatrudnionych aktualnie w firmie na tym samym stanowisku. Są to ograniczenia określone przez Ustawę o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Nie znaczy to, że dobra agencja pracy nie przeprowadzi całego procesu legalizacji. Można to zlecić zaznaczając, że pracownik podpisze umowę bezpośrednio u docelowego pracodawcy.

2. Skontaktuj się  z Agencją Pracy

   Po przygotowaniu  opisu pracowników jakich poszukujemy, kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z agencją pracy. Pracownicy agencji dopytają Państwa o kwestie, które jeszcze będą im potrzebne do opracowania oferty. Następnie agencja zajmuje się przygotowaniem dla firmy spersonalizowanej oferty. Po zaakceptowaniu warunków firma i agencja podpisują umowę. Po podpisaniu umowy – tak przynajmniej jest w HBCS – migiem zabieramy się za poszukiwania pracowników tymczasowych. Mamy zgromadzone swoje bazy kandydatów a także narzędzia do ich pozyskiwania. Kontaktujemy się również, za pomocą siatki rekruterów, bezpośrednio z osobami przebywającymi na Ukrainie. Wszystko po to, aby znaleźć pracowników, którzy spełnią oczekiwania firm, z którymi współpracujemy.

Jako HBCS Agencja Pracy Tymczasowej oferujemy:

 • poszukiwanie pracowników z Ukrainy i Polski o profilu zgodnym z oczekiwaniami pracodawcy,
 • wstępne sprawdzanie umiejętności potencjalnych pracowników,
 • legalizację pobytu i uzyskanie niezbędnych dokumentów do podjęcia pracy w Polsce przez cudzoziemców (pomoc w uzyskaniu wizy pracowniczej, rejestrację oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, przedłużenie dalszego pobytu/pracy, uzyskanie zezwolenia na pracę/karty pobytu),
 • organizację i nadzór przyjazdów osób z Ukrainy,
 • zapewnienie cudzoziemcom zakwaterowania,
 • stały kontakt między agencją, pracownikiem a firmą,
 • opieką administracyjno-kadrową nad tymczasowymi pracownikami,
 • zajęcie się całym przebiegiem zatrudnienia pracowników tymczasowych, od momentu rekrutacji, aż po wypłacenie wynagrodzeń.

3. Przygotuj pracownika tymczasowego do pracy w twojej firmie

   Po oddelegowaniu pracownika tymczasowego do firmy, bierzemy na siebie – jako agencja – obowiązki związane z zatrudnieniem cudzoziemca, natomiast pracodawca zajmuję się wdrożeniem pracownika w jego nowe obowiązki. Warto, aby firma miała przygotowane zasady funkcjonowania pracowników na poszczególnych stanowiskach oraz szczegółowy zakres obowiązków (tzw.  onboarding) również – w czym możemy pomóc – w języku ukraińskim. Pomoże to uniknąć początkowych nieporozumień wynikających z bariery językowej. 

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy w 2020 r. – krok po kroku

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy w 2020 roku wymaga posiadania uprawnienia do pobytu na terytorium Polski oraz uprawnienia do podjęcia zatrudnienia. Ukrainiec przebywając w RP na podstawie wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy, powinien w celu podjęcia legalnej pracy uzyskać zezwolenie na pracę. Istnieje również możliwość zatrudnienia Ukraińca na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy.

Legalny pobyt a legalne zatrudnienie

Zasadą obowiązującą na terytorium RP jest to, iż obywatele z Ukrainy powinni posiadać dwa uprawnienia: do pobytu na terytorium naszego państwa oraz do podjęcia zatrudnienia.

Kiedy nie są wymagane dokumenty do podjęcia pracy? – dotyczy to obywateli krajów spoza UE przebywających w Polsce na postawie zezwolenia na pobyt stały lub zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej. Dotyczy to również sytuacji, gdy Ukrainiec uzyskał zezwolenie na pobyt czasowy i pracę .

Jeśli zaś Ukraińcy przebywają w Polsce na podstawie wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy i chcieliby podjąć w Polsce pracę, to muszą posiadać zezwolenie na pracę.

Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2019/2020

Każde z powyższych uprawnień do podjęcia pracy legalnej w Polsce wymaga spełnienia szeregu kryteriów przewidzianych w przepisach – w szczególności w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, aktach wykonawczych do tej ustawy, ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

Najbardziej uproszczoną i najszybszą formą legalnego zatrudnienia Ukraińców przez polskiego pracodawcę jest powierzenie pracy cudzoziemcowi na podstawie oświadczenia.

Powierzenie pracy na podstawie oświadczenia

Na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi m.in. obywatele Ukrainy mogą podejmować pracę w Polsce w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy bez obowiązku uzyskiwania zezwolenia na pracę.

Jakie kroki należy podjąć w celu zatrudnienia pracownika z Ukrainy?

 1. W pierwszej kolejności należy wypełnić oświadczenie i uiścić opłatę w wysokości 30 zł.  Oświadczenie zawiera dane identyfikujące pracodawcę, cudzoziemca oraz dane dotyczące pracy oferowanej cudzoziemcowi.
 2. Należy dokonać rejestracji oświadczenia w Powiatowym Urzędzie Pracy właściwym ze względu na jego siedzibę lub miejsce stałego pobytu pracodawcy. Powiatowy Urząd Pracy wpisuje oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń.
 3. Oryginał oświadczenia należy przekazać pracownikowi – zarejestrowane oświadczenie stanowi podstawę do uzyskania przez cudzoziemca w placówce dyplomatyczno-konsularnej w kraju jego stałego pobytu wizy w celu wykonywania pracy.
 4. Pracodawca powinien w dniu rozpoczęcia pracy przez Ukraińca zawiadomić pisemnie o tym fakcie urząd pracy. Jeśli Ukrainiec nie podejmie zatrudnienia, pracodawca jest zobowiązany poinformować o tym urząd pracy w ciągu 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy określonego w ewidencji oświadczeń.

Ukrainiec powinien wykonywać pracę na podstawie pisemnej umowy zawartej z pracodawcą na warunkach określonych w tym oświadczeniu. Pracodawca zatrudniający Ukraińca lub innego cudzoziemca ma wobec niego takie same obowiązki jak wobec obywatela polskiego dotyczące m.in.: zgłoszenia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i odprowadzania składek, podatku dochodowego czy stosowania przepisów prawa pracy.

Ostre sankcje dla pracodawców

Warto zwrócić uwagę, iż na pracodawcy ciąży obowiązek sprawdzenia legalności pobytu, uprawnienia do podjęcia zatrudnienia pracownika z Ukrainy. Niewiedza pracodawcy może go słono kosztować. Za nieprzestrzeganie przepisów o zatrudnieniu cudzoziemców grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności, a także w skrajnych przypadkach, pozbawienia wolności do lat 3.

“Nie płacę Ci za godzinę. Płacę za wartość jaką dodajesz do tej godziny.”
Jim Rohn (1930 – 2009) – amerykański pisarz i przedsiębiorca.

Współpraca Się Opłaca!

Wyślij do Nas e-mail, by otrzymywać oferty pracy.

pl_PLPolish