Leasing Pracowniczy

AGENCJA PRACY HBCS
LEASING PRACOWNICZY – WYNAJEM PRACOWNIKÓW

Dlaczego warto skorzystać z Leasingu Pracowniczego? Po stronie naszej agencji są wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika. Zajmujemy się kompleksowo rekrutacją cudzoziemców, znalezieniem odpowiednich kandydatów na podstawie przedstawionych nam oczekiwań i wymagań.

Ponadto to my podpisujemy umowę z przyszłym pracownikiem zarówno tę przed okresem próbnym, jak również tę po jego zakończeniu. Pomagamy w legalizacji pobytu i pracy na terytorium naszego kraju i w uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia na pobyt i pracę cudzoziemców.  W przypadku pracy tymczasowej zapewniamy zakwaterowanie..

Odpowiedzi na często zadawane pytania.

 • Przenosisz na biuro pośrednictwa obowiązki i odpowiedzialność Zapewniamy całkowity outsourcing kadrowo-płacowy związany z obsługą Twojego zlecenia; w usłudze leasingu bierzemy na siebie odpowiedzialność za zatrudnionych Ukraińców i innych obcokrajowców z Europy Wschodniej (to my odpowiadamy przed ZUS, PFRON, Strażą Graniczną, PIP).
 • Korzystasz z kompleksowego doradztwa prawnego i kadrowego
  Jako doświadczona agencja zatrudnienia zapewniamy eksperckie zaplecze prawno-administracyjne, dedykowani doradcy i opiekunowie pozostają do dyspozycji Twojej firmy.
 • Masz gwarancję legalności i bezpieczeństwa
  Praca dla Ukraińców w Polsce z biurem pośrednictwa HBCS jest w 100% legalna. Stale nadzorujemy wszystkie aspekty prawne, organizacyjne i jakościowe związane z obsługą Twojego zlecenia.
 • Outsourcing pracowniczy jest terminem wynikającym z praktyki obrotu gospodarczego, nie posiada swojej definicji prawnej. Oznacza przekazanie obowiązków działu kadr do zewnętrznego podmiotu, agencji pracy, który w imieniu przedsiębiorcy i pracodawcy zarządza sprawami personalnymi i administruje związaną z tym dokumentacją. To doskonały sposób, aby pozbyć się nadmiaru spraw kadrowo-dokumentowych. Agencja pracy przejmuje rekrutacje, szkolenia, wdrożenia, badania okresowe, uzyskiwanie zezwoleń na pracę, a także kalkulacja wynagrodzenia, naliczanie opodatkowania i opłat ZUS, a nawet może realizować płatności z tego zakresu.Outsourcing pracowniczy może dotyczyć zarówno pracowników fizycznych, jak i specjalistów, mniejszych lub większych zespołów i brygad, rzadziej pojedynczych rekrutacji.
Masz pytania?
Wypełnij formularz, odezwiemy się!

  Jak wygląda współpraca?

  1. Podpisujemy umowę z pracodawcą, dotyczącą kierowania do pracy pracowników tymczasowych. W tym celu konieczne jest sprecyzowanie konkretnych wymagań, jakie stawiane są przed kandydatem kierowanym do pracy. Pracodawca powinien również wskazać wynagrodzenie za pracę na poszczególnych stanowiskach. 
  2. Składanie ofert pracy na rynku lokalnym, jak również z uwzględnieniem pracowników z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii bądź innych krajów wg. życzeń klienta.
  3. Rekrutacja kandydatów, którą zajmuje się nasza firma. 
  4. Wybór pracowników spełniających wszystkie wymogi pracodawcy oraz podpisanie z nimi konkretnej umowy o pracę na okres próbny. 
  5. Praca na okresie próbnym, podczas którego pracodawca obserwuje pracownika, weryfikuje jego umiejętności i podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą dalszej współpracy lub rezygnacji. 
  6. Jeżeli decyduje się na dalszą współpracę, zostaje zawarta kolejna umowa zgodnie z zaleceniami pracodawcy. W przypadku cudzoziemców zajmujemy się legalizacją pobytu i pracy na terytorium RP oraz uzyskaniem zezwolenia na pracę lub na pobyt czasowy i pracę.  

  Czytaj więcej...Procedura współpracy

  Zatrudnienie pracowników z Ukrainy czy Białorusi jest w naszym kraju obecnie bardzo popularnym zjawiskiem. Coraz więcej firm decyduje się osoby zza naszej wschodniej granicy, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią wśród polskich pracodawców. Są zmotywowani, wykazują dużą chęć do pracy oraz rozwoju, co jest szczególnie ważne, kiedy jesteśmy ukierunkowani na nieustanne podnoszenie kwalifikacji pracowników w celu osiągania coraz większych sukcesów w branży. 

  • Nasza agencja zajmuje się pozyskiwaniem oraz rekrutacją pracowników z Ukrainy, Białorusi i innych krajów, które zostaną określone przez pracodawcę. Przejmujemy obowiązki związane z zatrudnieniem, przez co przedsiębiorca może skoncentrować się na swoich bieżących obowiązkach. 
  • Współpraca z naszymi klientami zawsze przebiega w ten sam sposób, zgodnie z ustalonym wcześniej schematem. Został on stworzony w celu usprawnienia kontaktu z pracodawcą oraz skrócenia czasu procesu rekrutacji. 

  Określenie  potrzeb kadrowych klienta

  • Na początku naszej współpracy chcemy poznać Twoje oczekiwania względem naszej agencji. Aby znaleźć odpowiedniego pracownika dla Twojej firmy, powinniśmy znać Twoje wymagania i potrzeby kadrowe. To pozwoli nam precyzyjnie stworzyć profil idealnego kandydata. 
  • W tym celu potrzebujemy opis stanowiska pracy, na które potrzebny jest pracownik. Musimy również wiedzieć, jakie powinien mieć cechy, kwalifikacje, wykształcenie i umiejętności. Co więcej, konieczne jest sprecyzowanie wynagrodzenia za wykonaną pracę, czasu pracy i formy zatrudnienia. Teraz możemy rozpocząć poszukiwanie dla Ciebie pracownika zgodnego z opisem i spełniającego Twoje oczekiwania. 

  Uzgodnienie zakwaterowania

  • Jeżeli decydujesz się na pracownika zagranicznego oraz proponujesz pracę tymczasową, to czujemy się odpowiedzialni za zapewnienie mu odpowiedniego zakwaterowania, aby umożliwić natychmiastową pracę. Wspólnie uzgodnimy jego warunki, aby były one dogodne zarówno dla Ciebie, jak też Twojego przyszłego pracownika. Uwzględniamy miejsce i czas pracy, aby odległość miejsca zamieszkania od miejsca pracy nie była zbyt duża i pracownik mógł łatwo i w krótkim czasie dotrzeć pod adres, pod którym znajduje się jego miejsce pracy. Ponadto ważna jest ilość zatrudnianych pracowników, co ma wpływ na znalezienie najlepszego dla nich zakwaterowania. 

  Pozyskanie kandydatów do pracy

  • Po uzgodnionych warunkach pracy, płacy i zakwaterowania, zajmujemy się poszukiwaniem pracowników spełniających sprecyzowane przez Ciebie kryteria. Analizujemy CV kandydatów, zwracając uwagę na najważniejsze dla Ciebie aspekty związane z ich kwalifikacjami, umiejętnościami i doświadczeniem. Po wstępnej selekcji skontaktujemy się z wybranymi kandydatami i zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną w celu zweryfikowania podanych przez nich kwalifikacji, ale przede wszystkim ich bliższego poznania. To pozwala nam wybrać tych, które będą najlepszymi pracownikami dla wskazanych przez Ciebie stanowisk. 

  Formalizacja pracy i pobytu na terenie RP

  • Zgodnie z polskim prawem w Polsce w celu podjęcia pracy na terenie RP przez cudzoziemców wymagane jest posiadanie zezwolenia na pracę. Wyjątkiem jest natomiast zwolnienie z tego obowiązku na podstawie obowiązujących przepisów, może on np. posiadać zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy oświadczenie dotyczące zamiaru powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. 
  • Okres pobytu na terytorium Polski w ramach ruchu bezwizowego nie może być dłuższy niż 90 dni w ciągu każdego okresu obejmującego 180 dni. Pomagamy pracownikom uzyskać zezwolenie na pracę lub na pracę i pobyt czasowy. Dopełniamy wszelkich formalności, które znacznie przyspieszają czas rozpoczęcia pracy i tym samym odciążają pracodawcę z wielu obowiązków. 

  Przygotowanie kandydata do pracy – Szkolenie BHP i badania lekarskie

  • Przed podjęciem pracy każdy kandydat przechodzi kompleksowe szkolenie BHP i jest poddawany badaniom lekarskim. W zależności od specyfiki wykonywanego zawodu oraz branży, w której zostaje on zatrudniony, poddawany jest podstawowym lub specjalistycznym badaniom. Ma to na celu odpowiednie przygotowanie kandydata do wykonywanej pracy pod kątem bezpieczeństwa. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom szkolenia BHP, które w tym przypadku zorganizujemy za Ciebie. 
  • Wszystkie obowiązki i formalności związane z rekrutacją oraz zatrudnieniem są po stronie naszej agencji. Od Ciebie oczekujemy jedynie zaangażowania w przygotowanie profilu kandydata oraz określenia potrzeb kadrowych w Twojej firmie. Wszystkie kolejne etapy odbywają się przy naszym udziale. Jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie, informując Cię na bieżąco o postępach w rekrutacji.

  Jakie branże obsługujemy?

  • Specjalizujemy się w dostarczaniu pracowników dla firm związanych z przetwórstwem, produkcją, gastronomią oraz budowlanką. Najczęściej wybierane stanowiska dla pracowników: 
   • manualnych linii produkcyjnych
   • mechanicznych linii produkcyjnych 
   • kontroli jakości 
   • do sortowania paczek, produktów, odpadów itp.
   • Kierowca C+E 
   • pakowania paczek, 
   • do kompletowania zamówień w obszarze magazynowym 
   • ogólnobudowlany 
   • magazynowy
  Doświadczenie

  rekrutacją i pośrednictwem w zatrudnieniu nie zajmujemy się od dwóch dni czy miesięcy. Jesteśmy zespołem, który na swoją wysoką pozycję pracuje już od kilku lat, wciąż z sukcesami i dużą satysfakcją. Doskonale znamy aktualny rynek pracy i obserwujemy trendy na przyszłość. 

  Indywidualne podejście

  Nie ma dwóch takich samych firm, kandydatów i pracodawców, dlatego współpraca z każdym klientem opiera się na ustalonych zasadach. Stworzyliśmy schemat współpracy, który jednak jest elastyczny, zawsze najważniejsze jest jego dopasowanie do profilu konkretnego klienta.

  Kompleksowy outsourcing

  Poszukujemy kandydatów do pracy, rekrutujemy, legalizujemy pobyt na terenie RP, przygotowujemy do pracy i dopełniamy formalności związanych z zatrudnieniem. Pracujemy dla Ciebie, abyś mógł skoncentrować się na swoich obowiązkach.

  Masz pytania?
  Wypełnij formularz, odezwiemy się!

   Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

   Pomożemy Ci znaleźć odpowiednich pracowników spełniających Twoje wymagania, podczas gdy Ty będziesz mógł poświęcić się swoim obowiązkom firmowym. Zaoszczędzimy Twój czas oraz dopełnimy wszelkie formalności zgodnie z obowiązującym prawem. Przejmujemy wszelkie obowiązki związane z rekrutacją i zatrudnianiem pracowników, doradzamy, dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i korzystamy z możliwości współpracy z kontrahentami, którzy wspólnie z nami chcą pomóc polskim pracodawcom i polskim oraz zagranicznym pracownikom. 

   Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej! Zadbaj o rozwój swojej firmy!

   Ul. Rynek 8, 66-300 Międzyrzecz
   Tel. Kom.: +48 795 060 601 lub (+48) 95 303 03 08
   Adres e-mail: biuro@hbcs.pl
   Wyszukaj usługi lub artykuły