Bringing Creativity & Ideas to Life

Latest News

W dzisiejszych czasach osoby  szukające stałego miejsca pracy często korzystają z możliwości jakie daje rozpoczęcie pracy tymczasowej. Skorzystanie z oferty  Agencji Pracy Tymczasowej jest często opłacalne zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej odciąży pracodawców z wielu obowiązków związanych                   z poszukiwaniem nowych pracowników zatrudnionych tymczasowo. Agencja dba o znalezienie odpowiednich osób o preferowanych umiejętnościach czy wykształceniu. 

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na leasing pracowniczy?

Firmy chcące zatrudnić nowych pracowników na pewien sezon korzystają z usług Agencji Pracy Tymczasowej. Następnie agencja zajmuję się rekrutacją osób na dane stanowiska pracy. Osoby zainteresowane pracą tymczasową podpisuję umowę z agencją ,którą zobowiązuje ich do tymczasowej pracy w ustalonej firmie. A więc Praca Tymczasowa jest prawnym stosunkiem zawartym pomiędzy trzema podmiotami. 

Personel tymczasowy jako szansa na rozwój

Praca tymczasowa może być znakomitą możliwością rozwoju zarówno dla pracodawcy jaki dla pracownika. Pracownicy tymczasowi umożliwiają pracodawcą wywiązywanie się ze zwiększonych ilości zadań w danym okresie. Z usług agencji rekrutacyjnej lubią korzystać duże firmy, które mają zmienne natężenie pracy i bywają okresu w ciągu roku ,w których  potrzebują większej liczby pracowników do wywiązania się ze wszystkich zadań. Pracodawcy wypożyczają tymczasowych pracowników również na czas, gdy znaczna część załogi udaje się na urlopy, a pracodawcy nie chcą doprowadzić do spadku efektywności w firmie.

Pracownicy tymczasowi są zatrudniani w coraz to nowych branżach. Perspektywy zawodowe dla osób chcących pracować tymczasowo są coraz większe, jednak nie każda praca może być wykonywana przez pracowników tymczasowych. Pracownicy tymczasowi nie mogą podjąć się pracy  między innymi w szczególnie niebezpiecznych warunkach czy na stanowiskach pracy biorących udział w strajkach.

Osoba podejmująca pracę tymczasową nie podpisze umowy ze swoim bezpośrednim  pracodawcą lecz z Agencją Pracy Tymczasowej – najczęściej są to umowy cywilnoprawne choć      z prawnego punktu widzenia jest również możliwość podpisanie umowy o pracę. Tymczasowo zatrudniony nie powinien pracować u jednego pracodawcy więcej niż łącznie 12 miesięcy w przeciągu 36 następujących po sobie miesięcy. Jest jednak wyjątki od tej reguły, bowiem jeżeli pracownik zastępuje innego pracownika może przepracować do 36 miesięcy u tego samego pracodawcy.

Zarobki pracowników tymczasowych

nie mogą  być niższe od tych oferowanych  pracownikom zatrudnionym na stałe na podobnym stanowisku. Jeśli chodzi o czas wykonywania pracy przez pracownika tymczasowego to ma on być zgodny z ustawodawcą.

Praca tymczasowa jest świetną opcją dla osób młodych, uczących się w szkole czy studiujących  ,które dopiero zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe czy też chcą dorobić podczas wakacji. 

Agencje Pracy Tymczasowej cieszą się  coraz większą popularnością zarówno wśród pracodawców jak i pracowników. Osoby pracujące tymczasowo to często ludzie młodzi, czy też obcokrajowcy którzy pragną zarabiać więcej niż na podobnym stanowisku w swoim ojczystym kraju. 

Leave a Comment

Wyszukaj usługi lub artykuły